Postavy

Nick Cutter, Helen Cutter, Stephen James Hart, Connor Temple, Abby Maitland, Sir Peregrine James Lester, Claudia Brown, Jenny Lewis, Danny Quinn, Sarah Page, Kapitán Becker, Christine Johnson, Oliver Leek, Cleaner, Matt Anderson, Caroline Steel, Phillip Burton, Jack Maitland, Mick Harper, Richard Bentley,

Nick Cutter

Výška:
Místo narození:
Koníčky:
Dovednosti:
Civilním jménem: Douglas Henshall
Znamení: štír horoskop pro dnešní den

Nick Cutter je profesor paleontologie a evoluční zoolog, ale prokázal znalosti z mnoha jiných oborů jako fyzika nebo chemie. Logické uvažování a vědecké principy jsou pro něj nade vše a dovede vždy zachovat chladnou hlavu a racionálně promyslet situaci. Je také cynický a pohrdá autoritami, čímž si často dělá problémy s nadřízenými, jmenovitě s Jamesem Lesterem nicméně v rozhodující moment se dokáže obětovat a dokonce za ostatní nasadit svůj vlastní život jak prokázal například na konci druhé série, když se nabídl, že zevnitř místnosti s predátory zavře manuálně dveře, aby nemohli uniknout, což mu ale jeho přítel Stephen Hart nedovolil a šel místo něj. Jako vedoucí týmu je jeho hlavním úkolem studovat anomálie a vysvětlit příčiny jejich vzniku. Jako expert na vyhynulá zvířata také hledá a chytá tvory, kteří prošli anomáliemi. Jeho zájem na této práci není jen vědecký ale také osobní, protože anomálie zřejmě vysvětlují, kam zmizela před 8 lety jeho žena Helen, kterou považoval za mrtvou. Nick umírá v třetí epizodě třetí série, když ho zastřelí právě Helen, kterou chtěl zachránit z hořící centrály pro výzkum anomálií.
Nahoru ↑

Helen Cutter

Výška:
Místo narození:
Koníčky:
Dovednosti:
Civilním jménem: Juliet Aubrey
Znamení: střelec horoskop pro dnešní den

Helen je Nickova manželka. Vypočítavá, manipulativní, bezcitná a lstivá. Stejně jako Nick jsou její specializací vymřelá zvířata. Po studiu se začala zabývat zvláštními paleontologickými záhadami, které nikdo nedovedl vysvětlit a pokoušela se je vysvětlit neseriózními teoriemi, jimž se její manžel smál. Poté, co objevila časovou anomálii v Údolním lese se ale ukázalo, že měla pravdu a tak zmizela do dávné minulosti bez jakéhokoliv rozloučení. Za dobu, kterou strávila putováním anomáliemi po různých epochách v dějinách Země, má o anomáliích a prehistorických tvorech poměrně značné znalosti, o které se však nechce s nikým dělit s výjimkou Nicka, kterého v druhé sérii kontaktuje a nabídne mu, aby se k ní připojil. Ten odmítne, ale Helen je násilím zajata Lesterem a nucena ke spolupráci. Podaří se jí utéci a vytvoří plán jak s pomocí technologií z budoucnosti ovládnout program pro výzkum anomálií a získat moc. Ten jí ale nevyjde. Přesto jaká je, jí však záleží na osudu planety a když vidí její budoucnost, ve které ji ovládnou predátoři, napadne ji šílený plán, při němž zabije svého manžela, ale také se chystá vyhladit celé lidstvo, tím, že v minulosti zabije první hominidy. To jí ale nevyjde a sama umírá po útoku utahraptora.
Nahoru ↑

Stephen James Hart

Výška:
Místo narození:
Koníčky:
Dovednosti:
Civilním jménem: James Murray
Znamení: vodnář horoskop pro dnešní den

Stephen je Nickův laboratorní technický asistent a dlouholetý přítel. Velmi se zajímá o životní prostředí a myslí si, že se lidstvo jednou samo zahubí. Jako mladý byl juniorským šampionem v šermu a střelbě. Obojího se ale vzdal kvůli studiu paleontologie, nicméně jeho schopnosti z těchto sportů často v seriálu uplatňuje. Stále také naběhá v průměru 30 mil týdně. Kdysi měl aféru s Nickovou ženou Helen, kterou před ním ale dlouho tajil a když se o ní Nick na konci první série dozvěděl, řádně to s jejich přátelstvím otřáslo. V týmu hraje neocenitelnou roli a dobře se doplňuje s Nickem, oproti němuž je zaměřen spíše na studium v terénu, což se hodí hlavně při stopování zvířat nebo konfrontaci s nimi. Má rovněž vůdčí schopnosti a stejně jako Nick je schopen se za ostatní obětovat, což dokázal na konci druhé série, když zavřel zevnitř dveře v místnosti plné predátorů, aby umožnil Nickovi a Helen utéct.
Nahoru ↑

Connor Temple

Výška: 175cm
Místo narození: Blackburn, Lancashire
Koníčky: počítačové hry, Star Wars
Dovednosti: počítače, technologie, cokoliv okolo anomálií
Civilním jménem: Andrew Lee Potts
Znamení: štír horoskop pro dnešní den

Connor se k týmu dostal, když přinesl ukázat profesoru Cutterovi zprávu z novin o údajné příšeře, která se měla objevit v Údolním lese. To na Cuttera nezapůsobilo moc přesvědčivě nejen díky obsahu Connorova sdělení, ale také jeho vzhledu nesebevědomého počítačového maniaka, který místo balení holek studuje přílety mimozemských civilizací na Zemi (o čemž mimochodem byla i jeho seminárka, kterou profesoru odevzdal s novinami a jejíž osud zřejmě dosti napovídá o Nickově počátečním mínění o Connorovi). Jak ale víme, nakonec se nechal přesvědčit a i když se ukázalo, že měl ten nesvědomitý student v něčem pravdu, trvalo dlouho, než si Connor zasloužil být plnohodnotným členem týmu. Toho dosáhl nejen díky svým IT znalostem a obrovské knihovně vymřelých živočichů na svém laptopu, která přišla nejednou vhod, ale také nejednou prokázal odvahu a další vlastnosti potřebné pro chytání Pravěkých příšer :). Čas od času se ale pořád stává, že něco zpacká, a tak není moc radno dávat mu do rukou zbraně.
Nahoru ↑

Abby Maitland

Výška: 157cm
Místo narození: Brighton, Sussex
Koníčky: kickbox, jóga
Dovednosti: ovládání zvířad a držení Connora v šachu
Civilním jménem: Hannah Spearritt
Znamení: beran horoskop pro dnešní den

Abby původně pracovala v ZOO a proto je odborníkem na všechna možná zvířata, speciálně má ráda plazy. Dokáže analyzovat a předpovídat jejich chování, což, jak jistě tušíte, není třeba při chytání mamuta k zahození. Umí také zacházet se střelnými zbraněmi, zvláště uspávací puškou a za povšimnutí také stojí to, že i přes její poněkud křehký vzhled by dokázala pořádnou ubalit i ostřílenému hospodskému bitkaři. K týmu se dostane vlastně náhodou, když jela pomoci určit záhadnou ještěrku, kterou objevil jeden chlapec právě poblíž Údolního lesa a kontaktoval ZOO. Ukáže se, že se jedná o jedince druhu coelurosauravus, plaza, který vyhynul v permu a tak jde Abby prozkoumat místo, kde byl nalezen. Přitom se připlete do incidentu s gorgonopsidem a potkává Cuttera se Stephenem a Connorem.
Nahoru ↑

Sir Peregrine James Lester

Výška: 178cm
Místo narození: Aldershot, Surrey
Koníčky: squash, tenis
Dovednosti: sarkasmus, odpovědi pro ministra
Civilním jménem: Ben Miller
Znamení: ryby horoskop pro dnešní den

Lester je vládní úředník pověřený vedením vyšetřování anomálií. Většinou se chová arogantně, nadneseně a snobsky. Na druhou stranu dokáže velmi racionálně zvážit situaci a zvládnout nepříjemnosti s chladnou hlavou. Umí také dobře chodit v politických intrikách. Možná proto, že si je s Cutterem v jistých ohledech tak podobný, nemohli se spolu hlavně z počátku vystát ani na chvíli a znepříjemňovali si každou chvilku neustálým špičkováním Tým ho dokonce ve druhé sérii podezříval, že vede vlastní agendu a využívá anomálie k ilegálním aktivitám a získáním moci pro sebe, což se ukázalo jako tragický omyl. Lester je naopak čestný a má smysl pro spravedlnost, což ale jistě neznamená, že nehraje s esy v rukávu a o svých oponentech si naivně myslí, že jsou nějací andílci, což prokázal například, když se ve třetí sérii vypořádal s Christine Johnsonovou.
Nahoru ↑

Claudia Brown

Výška:
Místo narození:
Koníčky:
Dovednosti:
Civilním jménem:
Znamení:

Stejně jako v případě Lestera je jejím zaměstnáním úřední dohled na operace spojené s výskytem anomálií. Na rozdíl od něho se Cutterových metod povětšinou zastávala, což bylo často obzvláště obtížné. Na druhou stranu jej ale také v jeho akcích umírňovala a tak hrála jakéhosi prostředníka mezi ním a Lesterem. Její prací nebylo jen papírování v kanceláři ale i organizace v terénu a tak se nejednou dostala do nebezpečí, například když ji v páté epizodě první série uhodil zobákem Pteranodon a upadla do bezvědomí, což byla z velké části Nickova chyba, do kterého se ale i přes podobné občasné neshody na konci první série zamilovala. Po incidentu v permské anomálii byla ale vymazána z časové linie a už se nikdy v seriálu neobjevila.
Nahoru ↑

Jenny Lewis

Výška: 170cm
Místo narození: Oxford, Oxfordshire
Koníčky: jízda na koni, nákupy, tenis
Dovednosti: PR, kontrola škod
Civilním jménem: Lucy Brown
Znamení: ryby horoskop pro dnešní den

Je k týmu přidělena v první epizodě druhé série jako PR (osoba pro komunikaci s veřejností). Je verzí Claudie v nové realitě, kterou Cutter s Helen vytvořili, když se vrátili anomálií do permu. Jako PR umí skvěle pracovat s lidmia má dobré manipulativní schopnosti, kterými dokáže vyřešit mnoho problémů s příliš zvědavými občany a veřejností. Nicméně najdou se takoví, na které sladké řeči nezaberou, jako Cutter. Ten byl mimochodem příchodem Jenny na začátku druhé série zmaten a mylně si chvíli myslel, že v nové realitě bude stejná jako Claudia. I proto ho měla Jenny nejprve za blázna, což ji málem stálo život, když v druhé epizodě druhé série neposlechla jeho rozkaz a použila k přepravě v budově zamořené Pravěkými červy výtahu místo schodiště. Kromě jazyka ovládá Jenny i zbraně, poněvadž si chodí pro zábavu zastřílet, aby se na chvilku zbavila své hrozné rodiny.
Nahoru ↑

Danny Quinn

Výška: 185cm
Místo narození: Londýn
Koníčky: snooker, poker, marathon
Dovednosti: bývalý policista, odhalil napojení na Helen / Phillipa
Civilním jménem: Jason Flemyng
Znamení: váhy horoskop pro dnešní den

Danny Quinn byl původním povoláním policejním detektivem, jemuž před mnoha lety za záhadných okolností zmizel v zapadlém domě bratr. Když se kolem tohoto domu začne motat náš tým, který hledá první Cutterem předpovězenou anomálii, začne se o ně blíže zajímat i Quinn. Nakonec odhalí anomálii a zvíře z budoucnosti, které i s největší pravděpodobností stálo za smrtí jeho bratra. Začne se tedy o anomálie blíže zajímat a chce se připojit k týmu, což je mu nejdříve zamítnuto. Nevzdává se ale a když při několika akcích prokáže sice nezvanou ale rozhodně účelnou pomoc, rozhodne se Lester, že Danny bude hodnotnou součástí týmu. Tím prakticky přebírá po Cutterovi vedení a odpovědnost za průzkum anomálií. Přestože nemá žádné znalosti prehistorické fauny a flóry, dovede si poradit a rychle se učí. I přes jeho občasné zbrklé akce dovede racionálně vyhodnotit situaci a provést příslušná opatření, v čemž bohatě užívá svých schopností z předchozího povolání.
Nahoru ↑

Sarah Page

Výška:
Místo narození:
Koníčky:
Dovednosti:
Civilním jménem:
Znamení:

Sarah je původně doktorkou historie. Cutterův tým potkává, když se objeví v jejím muzeu anomálie, ze které k nám pronikne pristichampus, obrovský krokodýl, kterého uctívali v dávném Egyptě jako božstvo, za které jej zpočátku mylně považuje i Sarah. Po zvládnutí celého incidentu dostane Cutter nápad, že se anomálie mohly objevovat už v dávných dobách v historii a lidé mohli považovat zvířata, která sem procházela, za nadpřirozené bytosti a uctívat je, což dalo základ mnoha pověstem a legendám. Podle něj by zmapování takových odkazů v dějinách mohlo pomoci v zmapování struktury anomálií a i k předvídání dalších, díky čemuž zaměstná Sarah jako experta přes historii a s její pomocí se snaží anomáliím porozumět. Kromě tohoto výzkumu ale pracuje Sarah s týmem i v terénu, kde se často hodí, jako například v sedmé epizodě třetí série, kdy anomálií projel za dracorexem středoZnameníý rytíř, jenž si myslel, že se dostal do pekla.
Nahoru ↑

Kapitán Becker

Výška: 182cm
Místo narození: Romsey, Hampshire
Koníčky: zbraně
Dovednosti: ovládání zbraní
Civilním jménem: Ben Mansfield
Znamení: blíženci horoskop pro dnešní den

Becker je do týmu přidělen jako vojenský dozor a ochrana pro nesčetné případy, kdyby se někdo dostal do ohrožení. Když ho Lester provází budovou, říká mu, aby dával na Cuttera pozor a snažil se mu znepříjemnit život, jak jen to bude možné. Když ho představuje Cutter týmu, říká: "Dělejte všechno, co vám řekne, pokud si já nemyslím, že to je špatně." Tedy jak sami usoudíte, nemá to Becker při své práci často zrovna lehké. Je to ale elitní voják se skvělými doporučeními a hodnoceními, takže ji zvládá velmi dobře. Kromě spousty akcí, kdy zachrání týmu zadek, se také ukáže, že se v něm Lester nespletl, když si chtěl vybrat loajálního čloZnamenía, pro případy, jako byl ten, když Christine Jonesová převzala velení nad centrem pro výzkum anomálií a Becker mu pomohl jej převzít zase zpět.
Nahoru ↑

Christine Johnson

Výška:
Místo narození:
Koníčky:
Dovednosti:
Civilním jménem:
Znamení:

Christine je vládní úřednice, která se v seriálu poprvé objevila ve třetí sérii. O politiku se začala zajímat díky svému otci, který krom toho, že vlastnil obchod s nářadím byl velký přívrženec liberálů a jeden čas dokonce zastával úřad radního. Naneštěstí pro ni byl i s její sestrou zabit při bombovém útoku IRA, což na ni mělo velmi zničující dopad. Christine prokazovala již od mládí nadání pro přírodní vědy a matematiku a také byla velmi fyzicky zdatná, což dokazuje například to, že byla kapitánem školního hokejového týmu. Po střední škole studovala přírodní vědy na Oxfordu se specializací na biologii. Poté byla zaměstnána u MI6, kde prokázala neobyčejné vůdcovské schopnosti a díky své obrovské soutěživosti se dostala poměrně vysoko, nicméně druhá strana této mince je, že tak přišla o hodně přátel. Jakmile se dozvěděla o operacích kolem anomálií chtěla převzít Lesterovo místo, když se jí to ale nepovedlo, začala vést vlastní agendu a znepříjemňovat týmu život. To se jí ale nakonec nevyplatilo.
Nahoru ↑

Oliver Leek

Výška:
Místo narození:
Koníčky:
Dovednosti:
Civilním jménem:
Znamení:

Oliver Leek se objevil jako poradce Lestera místo Claudii Brownové ve druhé sérii. Jako dítě byl často ustrkován a tak je teď velmi stydlivý. Neustále se snaží získat Lesterovu pozornost a stále mu nějak podlézá. Ve finále série se ale z tohoto zdánlivě neškodného úředníčka vyklube zrádce, který vede vlastní agendu a spojil se s Helen Cutterovou, aby díky znalostem o anomáliích získal moc. Ukáže se, že chová zvířata, která chytili jeho lidé díky anomáliím v různých érách, a plánuje s jejich pomocí terorizovat současnost. Sám se obklopil gardou predátorů z budoucnosti napojených na zařízení, které Leekovi umožňuje je ovládat a fungují tak jako jeho osobní ochranka, která se ale zvrhne, když Cutter zkratuje jedno z těchto zařízení. Predátoři se začnou chovat nekontrolovaně a Leeka roztrhají.
Nahoru ↑

Cleaner

Výška:
Místo narození:
Koníčky:
Dovednosti:
Civilním jménem: Tim Faraday
Znamení:

V epizodě 1 ze série 2 byl napaden dítětem dravce, který mu udělal jizvy na krku, ale když Connor s Abby se k němu vrátily on zmizel. Viděly ho opět v arše, kde byl oblečený jako voják. Zdál se podezřelí, tak ho Nick Cutter pronásledoval. Ukázalo se že Cleaner pracuje pro Olivera Leeka. V poušti byl napaden škorpionem a zmizel. Poté co umřel Stephen se Helen obrátila s armádou Cleanerů a také dvojníkem Nicka, kteří reagují pouze na její hlasy . Nicméně Connorovi a Beckerovi se podařilo nahrát záznam hlasu kolem ARC, takže všichni dostali povel zastavit to co dělají. Helen plánovala vyhodit budovu do povětří tlačítkem, to nakonec stiskl někdo jiný. Armáda zemřela při požáru v ARC a Helen zastřelila Nicka.
Nahoru ↑

Matt Anderson

Výška: 180cm
Místo narození: Enniskillen, Severní Irsko
Koníčky: pěstování rostlin
Dovednosti: komunikace se zvířaty, zkušený vůdce
Civilním jménem: Ciarán McMenamin
Znamení:

Matt Anderson se objeví ve čtvrté sérii a postavu bude hrát Ciarán McMenamin. Je více než ex-voják, je zoolog se záhadnou schopostí dorozumění se s zvířaty. Soukromý muž, který pečlivě střeží tajemství své minulosti. Připojí se i k ARC.
Nahoru ↑

Caroline Steel

Výška:
Místo narození:
Koníčky:
Dovednosti:
Civilním jménem:
Znamení:

Caroline Steel pracuje tajně pro Olivera Leeka, nezná anomálie, ani jeho záměry. V DVD půjčovně se seznámí s Connorem Templem, sblíží se. Ona se snaží sehnat, co nejvíce informací o jeho práci a Rexovi proto tráví spoustu času u Abby a Connora v bytě. Po přečtení SMS od Connora ve které stálo " Rozcházíme se" urychleně ukradne Rexe a veze ho k Leekovi...
Nahoru ↑

Phillip Burton

Výška: 182
Místo narození: Egham, Surrey
Koníčky: Golf
Dovednosti: business, věda
Civilním jménem: Alexander Siddig
Znamení: štír horoskop pro dnešní den

Další nová postava, která se zapojí do čtvrté série. Je to charismatický vědec, který pomáhá Lestrovi v roli zkoumání anomálií, když vláda ztrácí důvěru nad Lestrem. Stává se Burton částečně vlastníkem ARC. Tohoto herce hraje Alexander Siddig.
Nahoru ↑

Jack Maitland

Výška:
Místo narození:
Koníčky:
Dovednosti:
Civilním jménem:
Znamení:

Jack Maitland je mladší bratr Abby. Nejprve se objeví v 17 epizodě a je připraven se přistěhovat k Abby. Connor to pochopil a vystěhoval se. V 19 epizodě zval přátelé na partičku pokeru a hlavní cena měl být Rex. Rexe vyhrál Tony, který ho následně vystavil v aukci na internetu odkud si ho koupil zpět Connor. Ve 21 epizodě ukradl Jack Abby anomální detektor a zjistil, že pracuje v nebezpečném místě. Při hrání kolem sportovních vozů nepatrně prošel anomálií, upadl do propasti a zlomil si ruku. Danny ho zachránil před larvou a vytáhl ho nahoru. Poté se Jack přiznal, že prohrál Rexe v pokeru a následně se vystěhoval. Jeho místo opět zaujmul kdo jiný než Connor.
Nahoru ↑

Mick Harper

Výška:
Místo narození:
Koníčky:
Dovednosti:
Civilním jménem:
Znamení:

Mick Harper je zkušený novinář, který chce odhalit tajemství anomalíe do světa a doufá že se se tímhle stane slavným. V epizodě 3x3 se snaží přesvědčit Katherine ( hlavní šéf novin Evening News) o existenci prehistorických tvorů. Jí se to zdá dost šílené, ale dává mu šanci získat nějaký důkaz. Mick jde do nemocnice, kde se objevila nová anomálie a poté co nezískal důkazy od Jenny chystá se věc vzít do vlastních rukou. Zamkne Abby s Cutterem na operačním sále s těhotnou ženou. Když Harper uvidí Diictodona vezme foták a vyfotí ho pro důkaz, že opravdu existují. Ovšem bez úspěchu Katherine to přijde jako falešná fotografie. V následující epizodě 03x4 rozbije okénko u auta týmu ARC a ukradne detektor anomálií. S celým štábem novin přijíždí na místo, kde se má vyskytnout nová anomálie. Z té vyleze obrovský Giganotosaurus. Na letiště přijíždí i Connor s Jenny, která srazí autem právě Micka. Ten je podvodně zavře v jedné ze skladů na letišti. Odtud je vysvobozuje až spolehlivý Danny Quinn a společně se jim podaří zamknout anomáli ve které zůstal Harper i Katherine.
Nahoru ↑

Richard Bentley

Výška:
Místo narození:
Koníčky:
Dovednosti:
Civilním jménem:
Znamení:

Richard Bentley je významný obchodní muž. Nová anomálie se objeví právě v jeho bytě, kterou prochází Richardův asistent Lloyd. Dostane infekci od výtrusů z houby. Richard se vrátí domů a zjistí, že na podlaze je něco jako bláto co způsobila právě houba. Rukou se ji dotkne a tím způsobí svému tělu infekci . Později se začne potit, kašlat a ruce s krkem se mu začnou měnit v houbu. ARC tým ho hledá. Nicméně Richard uteče a ukryje se v podzemí. Tam se pak zcela transformuje v houbu.
Nahoru ↑

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!